Viesmīlības skolas

Ko nekad nedarīt, dzerot labus vīnus

 

Andreas Larson, pasaules slavens sommelier, dod padomus par to, kā dzert labu vīnu.

Nekad neservēt baltvīnu zem 12ºC grādiem, jo tas zaudēs ļoti daudz no sava aromāta potenciāla, savukārt sarkanvīns nedrīkst pārsniegt 18ºC grādu temperatūru. Parasti tiek minēts, ka sarkanvīns ir jāservē istabas temperatūrā, bet vasarā, kad gaiss sasilst līdz 25ºC grādiem un vairāk, vīns var likties pārāk alkoholisks un zaudēt visu savu eleganci, tāpēc Andreas iesaka atstāt sarkanvīna pudeles vēsā ledustraukā, nevis ledusskapī. Vīns nekad neatdzisīs līdz pārāk zemai temperatūrai šādā veidā līdz servēšanas brīdim. 

 

- Nepasniegt vīnu glāzē, kurai ir pārāk plats atvērums, jo gan vīna aromāts, gan garša tiks uztverta savādāk, nekā šaurāka atvēruma glāzē. Tas varētu šķist uzbāzīgāks, vai vienkārši aromāts ļoti ātri var mainīties, jo vīnam pārāk ātri piekļūst skābeklis.

 

- Nekad nepiepildīt vīna glāzi līdz augšai, jo šādā veidā tiek zaudēta liela daļa no vīna aromāta burvības. Ideālā variantā, lai izbaudītu pilnībā vīna īpašības, glāzi piepilda tikai līdz vienai trešdaļai. 

 

Turēt vienmēr vīna glāzi aiz kājiņas. Tā ir pirmā parādība, lai noskaidrotu, vai esat amatieri vai vīna cienītāji un pazinēji. Pagroziet glāzi, lai vīns saņemtu mazliet skābekļa un ātrāk atvērtos.